ZUŠ Svinov
Domů
Informace
Kontakty
Přihláška
Šablony II
Hudební nauka
Výtvarka
Fotogalerie

ARCHIV

Výsledky výtvarné části soutěže Múzy Ilji Hurníka

Kristýna Janošová: Variace na 16 čar - zlaté pásmo

                                Barcelona – stříbrné pásmo

Natálie Goláňová: Variace na 16 čar – stříbrné pásmo

Marie Cilečková: V krajině – stříbrné pásmo

Tereza Černíková: V krajině – zlaté pásmo

Eva Kubicová: V krajině – zlaté pásmo

pedagog: Mgr. Lucie Otisková

Výsledky hudební části soutěže Múzy Ilji Hurníka

Sára Medulová

 

Výtvarným pracem naší ZUŠ, vystaveným na této přehlídce, byla udělena Cena kurátorů výstavy.

 

Gratulujeme Tereze Honové a její paní učitelce Mgr. Ekaterině Garbové k získání ZLATÉHO PÁSMA na celostátní interpretační soutěži Mládí a Bohuslav Martinů. Terezka navíc ještě získala zvláštní ocenění za interpretaci skladby G.Miskiewicze: Fantazja na strunach jeseni.

Výborně se umístila také další žákyně paní učitelky, Sára Medulová, která získala BRONZOVÉ PÁSMO. Gratulujeme!

Výsledek obrázku pro šablony II plakát

Žádost o podporu projektu Šablony II odeslána. Pokud bude schválena, 1. února startujeme!!

Gratulujeme k úspěchu naší žákyni Tereze Honové i její paní učitelce Mgr. Ekaterině Garbove!

 

výsledková listina:

 

hudební obor-klavír:

Langrová Amálie zlaté pásmo

Bilčík Karel zlaté pásmo

Plevová Barbora stříbrné pásmo

Honová Tereza stříbrné pásmo

 

výtvarný obor:

Markéta Burová zlaté pásmo

Agáta Reszková zlaté pásmo

Jakub Malchárek stříbrné pásmo

Kateřina Kopecká stříbrné pásmo

Magdaléna Hrbáčová stříbrné pásmo

Beáta Nekorancová bronzové pásmo

Eva B

Denní provoz školy je po dobu prázdnin omezen. Prosím, v případě potřeby použijte e-mail zussvinov@post.cz nebo telefon 605873018

 

Krajská kola soutěží ZUŠ

Adriana Seidlová 2. cena  (ped. Romana Ježková)

Michaela Světlíková 2. cena  (ped. Petra Kubenková)

Eliška Víšková 1. cena  (ped. Jaromír Kračmer)

Petr Szymik 1. cena s postupem (ped. Jaromír Kračmer)

Ondřej Szymik 1. cena  (ped. Jaromír Kračmer)

Děkujeme všem žákům a jejich učitelům za vzornou reprezentaci školy. Kromě žákovských cen bylo uděleno také "Zvláštní ocenění poroty za příkladnou pedagogickou práci" panu učiteli Jaromíru Kračmerovi. Gratulujeme všem a budeme držet palce Petrovi Szymikovi v ústředním kole. Poděkování patří také korepetitorům - klavíristům.

Okresní kola soutěží ZUŠ

V letošním roce se účastníme soutěží ZUŠ v oboru sólový zpěv a zobcová flétna. V okresním kole se naši žáci umístili takto:

zpěv:

Adriana Seidlová 1. cena s postupem (ped. Romana Ježková)

Anna Epingerová 2. cena  (ped. Romana Ježková)

Michaela Světlíková 1. cena s postupem (ped. Petra Kubenková)

Hana Šebková 2. cena (ped. Petra Kubenková)

 

zobcové flétny:

Michaela Bartusková 2. cena (ped. Jaromír Kračmer)

Eliška Víšková 1. cena s postupem (ped. Jaromír Kračmer)

Petr Szymik 1. cena s postupem (ped. Jaromír Kračmer)

Ondřej Szymik 1. cena s po

Festival Gradus ad Parnassum

https://www.casopisharmonie.cz/komentare/moravskoslezske-tajemstvi-festival-gradus-ad-parnassum.html

Zvonoklíček zpívá gospel 2017

https://www.youtube.com/watch?v=NzaD14r9pT8&t=96s

http://www.ostravan.cz/44848/ostrava-ukazuje-ze-gospel-zpiva-dobre-a-s-chuti-dvakrat-po-sobe-aplaudujici-gong-byl-nejlepsim-dukazem/

Mezinárodní festival slovanské hudby

10.11. proběhlo na ZUŠ J.Valčíka v Ostravě-Porubě soutěžní klání mladých interpretů ze slovanských zemí v rámci Mezinárodního festivalu slovanské hudby. Tohoto 1. ročníku festivalu se zúčastnili čtyři žáci naší školy ze třídy p. uč. Jekatěriny Garbové: Tereza Honová (získala 3. místo), Sára Medulová (získala 3. místo), Karel Bilčík (získal 3. místo) a Michaela Schönwälderová.

Gratulujeme a děkujeme všem za reprezentaci!

Oči dokořán - Šternberk

V celostátním kole soutěžní přehlídky výtvarných oborů ZUŠ získala naše škola

Zlaté pásmo (vyuč. Lucie Otisková a Lucie Petrošová)

Stříbrné pásmo (vyuč. Lucie Otisková)

Bronzové pásmo (vyuč. Lucie Otisková a Lucie Petrošová)

Čestné uznání (vyuč. Lucie Otisková)

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme žákům i učitelům.

Brněnská varhanní soutěž

V brněnském jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie se o podzimních prázdninách uskutečnila Brněnská varhanní soutěž. Za varhaníky z naší ZUŠ svůj soutěžní repertoár zahrála Katka Tylová ze třídy Lukáše Kubenky. V konkurenci žáků ZUŠ z celé republiky získala 1. místo.

Slavnostní koncert vítězů s odevzdáváním cen a diplomů proběhne 11. listopadu v 19,00 v brněnském jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Srdečně gratulujeme.

  

Múzy Ilji Hurníka

Již 5. ročník této interpretační, skladatelské a výtvarné soutěže, které se mohou zúčastnit žáci ZUŠ Moravskoslezského kraje, se konal tentokrát na ZUŠ Sologubova v Ostravě-Zábřehu. Na 80 dětí v ní mohlo porovnat své dovednosti se svými vrstevníky. Z naší ZUŠ D.Lidmily se zúčastnilo 11 žáků. A jak jsme dopadli?

Amálie Langrová (vyuč. Jekatěrina Garbová) Zlatá múza

Tereza Honová (vyuč. Jekatěrina Garbová) Zlatá múza

Matěj Langr (vyuč. Jekatěrina Garbová) Stříbrná múza

Nela Wolfová (vyuč. Jekatěrina Garbová) S

Přejeme všem našim žákům a pedagogům úspěšný školní rok a s radostí sdělujeme, že očekávaný dar společnosti Lidl máme doma! Naše velké díky patří nejen společnosti Lidl, ale také Radě městského obvodu Svinov v čele s paní starostkou ing. Helenou Wieluchovou, která jako příjemce daru vybrala právě naši školu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3-AfyogbrCU&list=PLNV4QWU1wjP9-tXuoC0sl1CSqmRMvPRoA&index=4

 

V rámci celostátního happeningu základních uměleckých škol se v naší ZUŠ konal letošní Absolventský koncert žáků hudebního oboru.

Připojili jsme se vystoupením našeho flétnového kvarteta také ke krajské přehlídce Talenty regionu, která se konala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě téhož dne v 11:00. Výtvarná díla našich žáků si můžete prohlédnout na výstavě Múzy v muzeu, jejíž vernisáž se

Gratulujeme Sáře Medulové (ped. Jekatěrina Garbová) ke krásnému úspěchu na mezinárodní soutěži v maďarském Györu. Získala 1. místo a jistě také cennou zkušenost pro svůj další umělecký rozvoj. Děkujeme za reprezentaci naší školy!

Úspěchy našeho výtvarného oboru

 

 V krajském kole letošních soutěží ZUŠ ve výtvarném oboru (ped. Lucie Otisková a Lucie Petrošová) jsme v letošním roce získali tři Zlatá pásma, jedno Stříbrné pásmo a jedno Bronzové pásmo. Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za úspěšnou reprezentaci!

Pálení čarodějnic

30. 4. se naše výtvarka a bubenická sekce zúčastnila průvodu a následného reje čarodějnic kolem ohnivé vatry. Hned následující den 1. května jsme pak s paní starostkou a bubeníky přivítali projíždějícího císaře Ferdinanda Dobrotivého na svinovském vlakovém nádraží. Panovník byl potěšen naší účastí a výtvarným oborem vyrobený transparent "Vítáme Ferdinanda" poputuje do muzea železnic.

Školní předehrávka

1.3. proběhl koncert žáků ZUŠ napříč studijními zaměřeními. Představili se jak sólisté, tak komorní seskupení.

Okresní kolo soutěže ZUŠ

21. a 22. února se žáci našeho klavírního oddělení zúčastnili okresního kola soutěže ZUŠ, která v tomto oboru proběhla na ZUŠ Ostrava 1 Sokolská. Představilo se pět žáků ze třídy paní učitelky Jekatěriny Garbové. Tereza Honová, Amálka Langrová, Sára Medulová a Michaela Schönwälderová získaly ve svých kategoriích 2. cenu, Karel Bilčík 3.cenu. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!

Gratulujeme našemu žákovi Ondřejovi Szymikovi k vítězství v konkurzu pořádaném orchestrem Moravská symfonieta a těšíme se na koncert 2. dubna 16:00 v hale Řepiště, na kterém s tímto orchestrem provede skladbu Antonia Vivaldiho: Koncert D dur "Il Gardelino" RV 428 1. věta

   

Novoroční koncert klavírního oddělení

24. ledna 17:15 se v sále ZUŠ sešli naši klavíristé a jejich příznivci. Koncert byl příležitostí k prezentaci skladeb, které děti nacvičily v tomto školním roce a zároveň přehlídkou žáků, kteří si připravili program pro okresní kolo letošní celostátní klavírní soutěže ZUŠ.

Doplňující přijímací zkoušky-kytara

Stále je ještě volné místo ve studijním zaměření Hra na kytaru. Zájemci se prosím hlaste na školních kontaktech nebo osobně na ředitelství školy.

Vánoční jarmark ve Svinově

Předvánoční akce, která již získala své tradiční místo v kulturním dění obce, se zúčastnila také naše ZUŠ. Program na náměstí před kostelem Krista Krále zahájil dětský pěvecký sbor Zvonoklíček. Po něm se představila skupina zpěvaček a klavíristů ze třídy p.uč. Romany Ježkové a Jekatěriny Garbové. Následoval program svinovských MŠ a na závěr byl slavnostně rozsvícen svinovský vánoční strom.

Inaugurační koncert

9.11. v 17:15 jsme přivítali v našem podkrovním sále všechny letos nově přijaté žáčky hudebního oboru a jejich rodiče a příznivce. V tradičním programu vystoupili někteří z nich a ve světě hudby je přivítali starší žáci hudebního oboru. Všichni pak byli odměněni malou pozorností a pamětním listem.

Pěvecká soutěž Olomouc 2016

10.11. se naše žákyně Michaela Světlíková (vyuč. Petra Straková) zúčastnila soutěže v klasickém zpěvu, která se konala na ZUŠ "Žerotín" v Olomouci. Soutěž je dvoukolová, porota je sestavena z renomovaných hlasových pedagogů a výkonných umělců. Koncert vítězů a oceněných se koná tradičně v sále Moravské filharmonie Reduta ve spolupráci s orchestrem Moravského divadla Olomouc, stejně jako v předcházejících ročnících. Šéf opery a operety Moravského divadla Olomouc může udělit zvláštní cenu. Jedná se o nabídku angažmá pro účastníka, který bude nejlépe splňovat představy o roli v opeře či operetě, uváděné v následující sez

Múzy Ilji Hurníka

Pod tímto názvem se skrývá hudební a výtvarná soutěž zaměřená na moderní klasickou hudbu a výtvarné umění. 4. ročníku této soutěže se letos zúčastnili žáci klavírní třídy p.uč. J.Garbové a pěvecké třídy p.uč. R.Ježkové. Soutěž se konala 18.10. po celý den na ZUŠ V.Vančury Háj ve Slezsku. Porota vyslechla celkem 90 soutěžních výkonů, které rozdělila do dvou pásem-zlatého a stříbrného. Krátkou reportáž je možné shlédnout na TV Polar v sekci "Študuj u nás".

Vernisáž

výstavy "Jak jsme nocovali" se konala ve svinovské knihovně 22.9. 17:00 hod. Malou animovanou pohádku, kterou vytvořily děti z výtvarného oboru, a která je součástí výstavy, můžete shlédnout také na tomto webu v sekci Fotogalerie-videa.

Zažít Ostravu jinak

17.9. jste měli možnost Zažít Ostravu jinak a setkat se mimo jiné také s vyučujícími výtvarného oboru naší ZUŠ ve výtvarné dílně pod širým nebem...

Více na http://www.zazitostravujinak.cz/

Svinovská pouť

17.-19.6. se ve Svinově konala již tradiční pouť. Sobotního odpoledního programu se zúčastnili také žáci naší ZUŠ.

Varhanní koncert

10.6. 16:00 v kostele Krista Krále ve Svinově vystoupili naši varhaníci a zahájili tak celostátní akci Noc kostelů.

Klavírní mládí

31.1. v 17:00 se na ZUŠ Ostrava 1 konala přehlídka klavíristů ostravských ZUŠ, které se zúčastnili také žáci našeho klavírního oddělení, ze třídy p.uč. Jekatěriny Garbové.

Absolventský koncert

1. června jsme oslavili absolutorium osmi žáků hudebního oboru, kteří na absolventském koncertě předvedli bohatý program.

Moravskotřebovské arkády

Už téměř tradičně se DPS Zvonoklíček 29.5. zúčastnil festivalu Moravskotřebovské arkády, kde se představil spolu s ostatními 11 přihlášenými sbory na odpolední přehlídce pěveckých sborů v rámci festivalu.

Třídní předehrávka

kytarové třídy p.uč. Ester Hrubé se konala 19.5. 17:00 v podkrovním sále školy. Představili se také někteří žáci pěveckého oddělení (p.uč. Romana Ježková).

Třídní předehrávka

20.5. 16:30 se v podkrovním sále školy představili žáci klavírních tříd p.uč. Markéty Komarové a Marie Malinové. Program doplnili zpěváci ze třídy p.uč. Petry Strakové a malí zpěváčci ze sborové přípravky.

Třídní předehrávka

12.5. 16:30 proběhla třídní předehrávka žáků p.uč. Jaromíra Kračmera.

Třídní předehrávka

bicích nástrojů ze třídy p.uč. Lenky Škrlové se konala 16.5. v podkrovním sále školy.

https://www.youtube.com/watch?v=2Eurupk6AbI

Třídní předehrávka

11.5. v 17:00 v podkrovním sále školy proběhla tradiční předehrávka věnovaná Dni matek, kterou připravily se svými žáky vyučující Jekatěrina Garbová a Romana Ježková.

Třídní předehrávka

Druhá třídní předehrávka vyučujících Jiřího Martinaka a Jiřího Šimáčka proběhla 5.května 17:00 v podkrovním sále školy.

Krajská klavírní přehlídka

6.května se na Janáčkově konzervatoři sešli vybraní klavíristé z celého Moravskoslezského kraje, aby předvedli své umění a načerpali inspiraci a motivaci k dalšímu studiu. Z naší školy se zúčastnil Michal Szymik ze třídy p.uč. Ivany Žákové.

O cenu Leoše Janáčka

7. května se žákyně našeho pěveckého oddělení Michaela Světlíková (vyučující Petra Straková) zúčastnila soutěžní přehlídky sólového zpěvu s mezinárodní účastí na Lidové konzervatoři v Ostravě. Umístila se ve stříbrném pásmu. Gratulujeme!

Pálení čarodějnic

30.4. se náš výtvarný obor a bicí sekce zúčastnil tradiční místní akce "Pálení čarodějnic". Průvod čarodějnic s bubnováním a chrastěním všeho druhu byl zakončen upálením nejškaredější čarodějnice na hranici v areálu hasičárny ve Svinově.

Koncert ke Dni matek

3. května již tradičně vystoupili žáci vyučujících Romany Ježkové, Jekatěriny Garbové a Jiřího Šimáčka v domově seniorů Slunečnice. Pro obyvatele tohoto zařízení i pro další veřejnost předvedli svůj jarní program se zaměřením k svátku Dne matek.

Oslavy osvobození Svinova

Dětský pěvecký sbor Zvonoklíček při ZŠ, MŠ a ZUŠ se s hudebním příspěvkem zúčastnil letošních oslav výročí osvobození Svinova, které proběhly 28.4. u pomníku padlým v Sadu Čs. armády.

Jarní salon

27.4. v 17:00 zahájil jako každoročně Jarní salon aneb přehlídka výtvarných oborů ostravských ZUŠ. Akce se koná na ZUŠ Ostrava 1, Sokolská a výstava potrvá do 27.5.

Žákovský koncert

20. dubna proběhl jarní žákovský koncert. Tradičně se představili nejlepší žáci a komorní soubory napříč studijními zaměřeními.

Pro Bohemia

9.4.2016 se naše žákyně Tereza Medulová (vyuč. J.Garbová) zúčastnila mezinárodní soutěže, která se již po několik let koná na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V náročné konkurenci získala Čestné uznání a jistě také spoustu podnětných zážitků a motivace pro další studium. Gratulujeme!

Více o soutěži na http://www.jko.cz/pro-bohemia-2016-cs

Máme rádi baroko

31.3. se naši žáci ze třídy p.uč. Jaromíra Kračmera zúčastnili již tradiční jarní přehlídky "Máme rádi baroko", kterou původně pořádala ZUŠ Háj ve Slezsku, a která se v minulém roce také organizačně přesunula na Církevní konzervatoř v Opavě. Jak již název napovídá, celý den a to na několika scénách zněla pouze barokní hudba, zato ovšem okruh účinkujících byl velmi široký. Přehlídka je otevřena žákům ZUŠ, ale také jejich učitelům, dále pak žákům konzervatoří a jejich pedagogům.

Noc s Andersenem

Společná akce VO s knihovnou Svinov. Program pro přihlášené děti se koná v prostorách QQ studia Ostrava, svinovské knihovny, ZUŠ D.Lidmily a na dalších místech.

16. března 2016 v 17.00 se v podkrovním sále ZUŠ s velkým úspěchem představila skupina žáků a bývalých studentů ZUŠ Bílovec pod vedením svého učitele Pavla Klose.

Třídní předehrávky

paní učitelky Marcely Hájkové proběhly na dvě části 17. a 18. března již tradičně ve třídě paní učitelky.

Velikonoční dílny

15.3. proběhly tradiční velikonoční dílny v jídelně ZŠ Bílovecká 10, které připravuje ve spolupráci se ZŠ náš výtvarný obor. Fotografie najdete v záložce "výtvarka".

Zrzavého salon v televizi Polar

http://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/40144/v%C2%A0opave-vystavuji-zaci-moravskych-zus

Školní předehrávka

proběhla 9.3.2016 17:15 v podkrovním sále naší ZUŠ. Představili se žáci napříč hudebními obory, od nejmenších až po ty nejstarší.

Výtvarný obor

navštívil v rámci pondělního vyučování 14.3.sochařský ateliér akademického sochaře J.Gajdy v Ostravě-Třebovicích. Následující den 15.3.proběhly již tradiční velikonoční dílny na ZŠ Bílovecká 10.

8.3.2016 jsme se zúčastnili Jarního koncertu tří ZUŠ v Klimkovicích.

 

Salon Zrzavý

3. března 2016 zahájil letošní Salon Zrzavý, přehlídka výtvarných oborů moravskoslezského kraje, kterého se účastní i náš výtvarný obor. Slavnostní zahájení výstavy proběhlo tento den v 17:00 na ZUŠ Opava, Solná. Výstava potrvá do 4. dubna tohoto roku.

http://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/40144/v%C2%A0opave-vystavuji-zaci-moravskych-zus

 

 

Třídní předehrávka

tříd p.uč. Jiřího Martinaka a Jiřího Šimáčka proběhla 17.2.2016 v podkrovním sále ZUŠ.

Třídní předehrávka

klavírní třídy p. uč. Ivany Žákové proběhla 16.února 2016 17:15 v podkrovním sále ZUŠ.

4. února 2016 v podkrovním sále ZUŠ

oslavil Ženský pěvecký sbor Dobroslava Lidmily Ostrava

Slavnostním koncertem

40. výročí svého založení a zároveň výročí nedožitých 90. narozenin Dobroslava Lidmily.

Dirigovaly Petra Kubenková, Lydie Romanská a Jiřina Hrbáčová

Klavírní doprovody: Lukáš Kubenka a Marie Malinová

Na koncertě vystoupily také žačky pěvecké třídy p.uč. Kubenkové, Zdislava Szymiková a Michaela Světlíková

a Dětský pěvecký sbor Zvonoklíček

Zvonoklíček v ZUŠ Háj ve Slezsku

17.12.2015 17:00 ZUŠ Háj ve Slezsku

Svinovský dětský pěvecký sbor Zvonoklíček zazpíval za doprovodu cimbálové muziky ZUŠ Háj ve Slezsku na vánočním koncertě místní ZUŠ.

Vánoční maškarní koncert

18.12.2015 17:00 sál ZUŠ

Žáci Jekatěriny Garbové, Romany Ježkové zahráli a zazpívali svůj tradiční vánoční program s maškarní výpravou.

Tradiční předvánoční koncert

16.12.2015 18.00 kostel Krista Krále Svinov

Na předvánočním koncertě ve svinovském kostele se představil svinovský dětský pěvecký sbor Zvonoklíček, cimbálová muzika ze ZUŠ Háj ve Slezsku, Ženský komorní sbor D.Lidmily a další soubory a sólisté ZUŠ. Celý koncert uzavřel malý živý Betlém tvořený dětmi z tanečního kroužku při ZŠ a MŠ Svinov.

Vánoční maškarní koncert

15.12.2015 DS Slunečnice

Žáci Jekatěriny Garbové, Romany Ježkové a Ester Hrubé zahráli a zazpívali svůj tradiční vánoční program s maškarní výpravou.

Mikulášská školní předehrávka

9.12.2015 v sále ZUŠ

Žáci všech oddělení hudebního oboru zahráli a zazpívali na tradiční mikulášské předehrávce s malou nadílkou. Mikuláš hrál na klávesy a anděl na saxofon.  :-)

Adventní zpívání na zámku

6.12.2015 zámek Kravaře

DPS Zvonoklíček spolu s cimbálovou muzikou ze ZUŠ Háj ve Slezsku vystoupil na tradičních vánočních trzích na zámku v Kravařích.

Vystoupení pro jubilanty

24.11.2015

Žáci ze třídy p. uč. Martinaka a p. uč. Šimáčka vystoupili na tradiční akci pořádané ÚMOb Svinov pro jubilanty obce.

Školní předehrávka

25.11.2015 17:15 v sále ZUŠ

proběhla podzimní školní předehrávka, na které se mohli představit žáci všech oddělení hudebního oboru.

"Magický klavír v proměnách času"

26.11.2015 Bezručova knihovna v Opavě

Přehlídky klavírní hudby, jak sólové, tak ve spojení s dalšími hudebními nástroji, se zúčastnili žáci našeho klavírního oddělení.

http://www.facebook.com/KlavirniFestivalOpava

http://polar.cz/porady/opavsky-expres/opavsky-expres-02-12-2015-16-44

 

Čtení z kronik

18.11.2015 17.00 sál ZUŠ

Povídání a promítání nejen o historii svinovské základní školy proběhlo za účasti veřejnosti, zástupců vedení obce, ZŠ, MŠ a ZUŠ. Akce byla organizována jako příspěvek k oslavám 750 let Svinova. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, jak ze starých kronik, tak z úst pamětníků. Milým zpestřením bylo hudební vystoupení dětského pěveckého sboru Zvonoklíček a tanečního kroužku.

Inaugurační koncert 1. ročníků

11.11. v 17:15 proběhla jako každoročně v sále naší školy inaugurace žáků 1. ročníků základního studia. Ti, kteří již chodili do přípravného studia se předvedli jako hráči, ostatní se účastnili jako posluchači. V závěru programu pak všichni obdrželi pamětní list a sladký dárek. Jako hosté programu vystoupili žáci vyšších ročníků.

Múzy Ilji Hurníka

27. října 2015 proběhl na ZUŠ Háj ve Slezsku již 3. ročník soutěžní přehlídky se zaměřením na současnou tvorbu, jak hudební tak výtvarnou. Letos se poprvé účastnili také žáci naší školy. Klavíristé ze třídy p.uč. Garbové přivezli 6 zlatých a jedno stříbrné pásmo. Gratulujeme!

Více:

http://polar.cz/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-28-10-2015-17-25

Písňová soutěž Bohuslava Martinů

16.-18 října 2015 se v Gymnáziu a Hudební škole hl. města Prahy konala pěvecká soutěž v interpretaci písňového repertoáru různých slohových období. Tato soutěž má dlouhodobou tradici, účastní se jí zpěváci z celé republiky. Ti nejlepší mají možnost zazpívat si na koncertě v krásném sále Bohuslava Martinů na Malé straně. Jejich výkony natáčí Český rozhlas Vltava a koncert je vysílán na vlnách této stanice každoročně na jaře. Letos tuto možnost dostala i naše žákyně Zdislava Szymiková, která v konkurenci 18 pěvkyň z celé republiky získala krásné 3. místo. Gratulujeme!